Europejska premiera Indigo V12!

10 sierpnia 2023

Po długiej przerwie do Brukseli powraca święto branży etykiet targi Labelexpo Europe, które już za tydzień będą gościć producentów rozwiązań dla branży z całego świata. Nie jest tajemnicą, że w trakcie kolejnej edycji HP Indigo będzie miało jedno z największych stoisk, na którym zaprezentuje nowości jak i sprawdzone rozwiązania. Na stoisku producenta nie może zabraknąć polskiego przedstawicielstwa, czyli nas, jako, że firma Digiprint jest wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Indigo na polskim rynku.


HP Indigo jako lider rynku druku cyfrowego podczas targów Labelexpo zaprezentuje kompleksową cyfrową produkcję etykiet. Na stoisku swoje miejsce będą miały aż 3 modele maszyn oraz maszyny do finishingu firm partnerujących. Będzie to również europejska premiera maszyny HP Indigo V12, która po raz pierwszy została zaprezentowana na bliźniaczym wydarzeniu w 2022 r. podczas Labelexpo America. Model V12 to przełom na rynku druku cyfrowego oraz fleksograficznego – maszyna ma możliwość druku z prędkością  nawet 120 m/min! Swoją wydajnością może spokojnie uzupełnić park maszyn fleksograficznch, dzięki czemu usprawnia produkcję etykiet zachowując przy tym najwyższą jakość druku prezentowaną przez sprawdzoną technologię HP Indigo.

“Maszyna V12 to przełom na rynku nie tylko ze względu na swoje rozmiary jako maszyny cyfrowej – ma aż 14 metrów długości! Co najważniejsze posiada 12 stacji farbowych i w trakcie jednej zmiany może wydrukować nawet ponad 850 tysięcy etykiet! To prawdziwa gratka dla producentów etykiet i realna odmiana rynku flekso, na którym ta maszyna z powodzeniem znajdzie swoje miejsce.” Mówi nasza Marketing Manager, Alicja Bednarek.


Dodatkowo, odwiedzający targi w Brukseli będą mieli możliwość zobaczenia nowej maszyny HP Indigo 200K, która jest szybszą wersją znanej już i sprawdzonej maszyny 25K. Maszyna drukuje z prędkością do 56 m /min na wstędze o szerokość do 760 mm. Poza nowościami, które zostaną po raz pierwszy zaprezentowane w Europie, na stoisku będzie swoje miejsce mieć również najbardziej popularny model wąskowstęgowej maszyny do druku cyfrowego HP Indigo 6K

Podczas targów Labelexpo, na stoisku HP Indigo w PATIO, zostanie również zademonstrowana linia produkująca opakowania elastyczne, składająca się ze wspomnianej wcześniej maszyny HP Indigo 200K, oraz z urządzeń do przygotowania druku i jego wykańczania.


Na stoisku nie może zabraknąć bogatego portfolio aplikacji oraz prezentacji oprogramowania do personalizacji i serializacji. Na pewno odwiedzając stoisko HP Indigo trzeba zarezerwować sobie więcej czasu – jak dodaje Alicja Bednarek “Na stoisku przez cały czas będą przedstawiciele naszej firmy, którzy będą oprowadzać odwiedzających Polaków po stoisku i prezentować wszystkie obecne tam rozwiązania. To na pewno idealna okazja dla wszystkich przetwórców etykiet do przekonania się osobiście ile możliwości i to jak różnorodnych możliwości daje rynkowi opakowań HP Indigo. “

Stoisko HP będzie po raz kolejny w PATIO targów Labelexpo.